عشقِ مطالعه

پسران دوزخ، فرزندان قابیل

پنجشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۵۹ ب.ظ

1. "چرا احترامی که علمای شما برای کتاب صحیح بخاری قائل اند برای کتابِ احمدبن حنبل یا کتاب حاکم نیشابوری قائل نیستند؟! این دو نفر هم از علمای بسیار بزرگ و معتبر و درجه یک عامّه اند و کاملاً هم عقیده و هم مسلک شما هستند! چرا فقط صحیح بخاری و فقط آقای اسماعیل بخاری باید مورد توجه قرار بگیرد؟" "نمی دانم." "جوابش خیلی ساده است! چون صحیح بخاری شاهکاری است که در آن ذره ای از محبت خاندان پیامبر و اهل بیت وجود ندارد و هیچ حدیثی در فضیلت این خاندان نیست. در عوض، حاکم نیشابوری و احمدبن حنبل کتاب هایی دارند که آلوده است به ذکر فضایل اهل بیت و تبلیغ محبت این خاندان. من قبول دارم که اسماعیل بخاری برای نوشتن این کتاب غسل و وضو داشته و پیش از شروع کارش رو به قبله ایستاده و نماز خوانده، تردیدی در این نیست .. اما این آقا بعد از هر نماز رو به قبله می نشست و خیلی هنرمندانه و استادانه و با مهارت خاص روایات مربوط به تاریخ اسلام و خلفا را جوری مهندسی می کرد و به نحوی آن ها را کنار هم می چید که وقتی مردم عامّه این کتاب را به دست می گیرند و مطالعه می کنند دل آزرده نباشند."

2. "شما معتقدید صحیح بخاری تمام و کمال و بدون شک و تردید صحیح ترین کتاب موجود در میان دنیای اسلام است؛ در صورتی که این کتاب 446 حدیث از کسی نقل کرده که به اعتراف تمام عامّه اصلاً مسلمان نبوده و در اواخر عمر رسول الله مسلمان شده و در عوض 19 حدیث از کسی نقل کرده که از شاخص ترین و بی نظیرترین و مهم ترین چهره های اسلام بوده. کسی که درون کعبه به دنیا آمده، کسی که پسرعموی رسول الله بوده، کسی که از سیزده سالگی درون منزل رسول الله بوده، تربیت شده و پرورش یافت مستقیم رسول الله بوده، کسی که با رسول الله هم کلام بوده، از رسول الله کسب علم کرده، حافظ قرآن و عالِم به تفسیر پنهانِ قرآن بوده، شاهد نزول قرآن بوده، اولین کسی بوده که مسلمان شده، اولین مردی بوده که نماز خوانده، داماد رسول الله و برادر رسول الله و مَحرم اسرار رسول الله بوده! طبق آیه تطهیر معصوم بوده و طبق آیه ولایت مورد تأیید خدا بوده و طبق ماجرای مباهله نَفس و جان رسول الله بوده! کسی که در شب لیل المبیت جای رسول الله خوابیده و هزار و یک فضیلت دیگر داشته، با این حال جناب آقای اسماعیل بخاری، نویسنده مقدسِ شما، همه تلاشش را کرده تا احادیث امیرالمؤمنین علی را نبیند."

3. "ابوهریره پشت سر امیرالمؤمنین علی نماز می خواند، بر سر سفره معاویه می نشست. از جنگ هم فراری بود. می گفت: نماز پشت سر علی کامل ترین نماز است و غذای سر سفره معاویه چرب ترین غذاست و دوری از جنگ هم برای سلامتی بهتر و مفیدتر است."

4. "آدولف هیتلر هم آدم معتقدی بود! خیلی بیشتر از من و بیشتر از حمیرا. اما هیتلر معتقد به یک عقیده باطل بود. توی عقیده باطل تو هر چقدر معتقدتر باشی گمراه تری."

5. "اینکه گفتی احادیث دلیل و آغاز اختلافات ماست، من هم با تو موافقم! اینجا دقیقا! همان جایی است که راه ما از راه شما جدا شده. احادیث آشکارکننده دین خداوند هستند. یک حدیث غلط می تواند عقیده ما را منحرف کند. پس برای ما خیلی اهمیّت دارد که این حدیث را از دست چه کسی بگیریم. از دستِ صحیح بخاری که بزرگ ترین راویِ آن ابوهریره است که شیفته گربه اش بوده و از فرط گرسنگی و نیاز به رسول الله پناه آورده و به شهادت اکثر علمای عامّه کم حافظه و دروغگو بوده؟! یا از دستِ علی ابن ابیطالب که پرچمدار جنگ های رسول الله و داماد رسول الله و پسرعموی رسول الله و برادر رسول الله بوده! اینجاست که راه ما از هم جدا می شود."

6. "شما چطور برای پسری که به دنیا نیامده و فقط یک جنین در شکم مادرش بوده عزاداری می کنید؟! این مضحک و مسخره نیست؟" "خوب برای کسی که به حقیقت مقام و منزلت و عصمت حضرت فاطمه و امیرالمؤمنین علی پی نبرده باشد این مسئله مضحک و خنده دار خواهد بود. اما برای آن هایی که از داغ اهل بیت داغدارند این مسئله بسیار مهم و باارزش است! نطفه ذات مقدس حضرت محسن از وجود نورانی دو معصوم سرچشمه گرفته. کسی که برای وجود مبارک و به دنیا نیامده حضرت محسن ارزشِ حیات و قداست قائل نیست چطور می تواند برای عیسای نوزادی که در گهواره است ارزش قائل باشد؟! اگر این جنینِ به دنیا نیامده بی ارزش بود، فردای قیامت کرسی عدالت خواهی و دادخواهی قتل او برپا نمی شد! حضرت محسن سند مظلومیت حضرت فاطمه است. نادیده گرفتن او و عزای او نادیده گرفتن قسمت بزرگی از تاریخ مظلومیت شیعه است. فقط یک تفکر وهابی می تواند با بزرگداشت نام حضرت محسن عداوت داشته باشد! من کمترین کاری که می توانستم برای این وجود مبارک انجام بدهم این بود که اسم پسرم را هم نام ایشان قرار بدهم تا یاد و خاطرش همیشه با من باشد."

7. "سال هاست که ما را متهم می کنید که چرا حرم امامان شیعه را می بوسیم و بر ضریح آن ها دست می کشیم. ادعا می کنید این کار باعث کفر و ارتداد می شود! پس چرا اسماعیل بخاری در صحیح بخاری حدیثی آورده که رسول الله موقع طواف خانه خدا، حجرالاسود را می بوسید و با دست لمس می کرد."

8. "سر گذاشتن روی مُهر شرک نیست؟" "یعنی تو واقعاً فکر می کنی ما این سنگ ها را خدا می دانیم؟" "نمی دانید؟" "شیعه معتقد است مسلمان فقط باید بر سنگ و گیاهی که خوردنی نیست و خاک و چوب و این جور چیزها سجده کند. به نظر تو رسول الله مثل شما روی همین فرش هایی که بر مسجد پهن کردید نماز می خواندند؟" "نمی دانم." "رسول الله اصرار داشت مسلمان ها روی خاک سجده کنند. به نظر تو مُهرِ جامدشده شیعیان به خاک نزدیک تر است یا فرش های شما؟"

9. "توی صحیح بخاری و صحیح مسلم احادیث زیادی آمده که می گوید رسول الله گاهی در نماز دچار اشتباه می شد! گاهی تعداد رکعات نماز را کم یا زیاد می خواند! گاهی نماز چهار رکعتی را فقط دو رکعت می خواند. به نظرت این نوع نگاه به پیامبری که برای هدایت تمام بشریّت فرستاده شده درست است؟! پیامبری که هنوز در تعداد رکعات نمازش مدیریت و کنترل ندارد چطور قرار است مهندس ایمان و روح و ذهن و فکر تمام بشر باشد؟! آیا خداوند نباید پاسخگو باشد؟! که چرا این شخص را با این ناتوانی برای هدایت بشر فرستاده؟! شما دارید این پیامبر را به جهان معرفی می کنید و جهان دارد اسلام را با این پیامبر کم حواس پر از شک و تردید و اضطراب می شناسد! واقعاً پیامبری که خودش شک دارد که پیامبر است یا نیست چطور باید توقع داشته باشد که دیگران بهش ایمان بیاورند؟"

10. "در کتاب های معتبر شما آمده که مَردی در حال طواف کعبه بود، در همان حال زن نامحرمی از کنارش عبور کرد و آن مَرد از روی عمد مزاحمتی برای زن ایجاد کرد! از قضا امیرالمؤمنین علی هم آنجا بود و آن مرد را در حال آن گناه دید و با دست ضربه ای به عنوان تنبیه به صورتش زد و مرد را مجازات کرد! مَرد درحالی که سخت ترسیده بود، همان طور که دستش روی صورتش بود برای شکایت از امیرالمؤمنین به سراغِ عُمربن خطاب رفت. عمربن خطاب جریان را پرسید و مَرد همه ماجرا را تعریف کرد. عمربن خطاب هم سری تکان داد و گفت: شکایتی مکن ... چَشم خدا تو را دید و دست خدا تو را زد."


مشخصات کتاب:

عنوان: پسران دوزخ : فرزندان قابیل

نویسنده: مجید پورولی کلشتری

نوبت چاپ: چاپ اول، 1393

ناشر: انتشارات عماد فردا

شمارگان: 10000 نسخه

تعداد صفحات: 136

قیمت: 11000 تومان


خرید الکترونیکی: پسران دوزخ، فرزندان قابیل